S(ax)-Quare
Κουαρτέτο σαξοφώνων
Το κουαρτέτο σαξοφώνων S(ax)-Quare ιδρύθηκε το 2019 από τους μουσικούς της Φιλαρμονικής Ορχήστρας Λουτρακίου: Βασίλη Σκεπετάρη (soprano), Μιχάλη Αγκιστριώτη (alto), Δημήτρη Τζάνε (tenoro) και Χρήστο Δρίτσα (baritone). Τελεί υπό την εποπτεία του σαξοφωνίστα και Yamaha Artist Στάθη Μαυρομάτη και του αρχιμουσικού Πελοπίδα Μαυρόπουλου. Το ρεπερτόριο του προέρχεται από την κλασική, κινηματογραφική αλλά και σύγχρονη μουσική. Η επίσημη πρεμιέρα του πραγματοποιήθηκε στα πλαίσια του Xmas Loutraki 2019 στο Πνευματικό Κέντρο Λουτρακίου με μία εμφάνιση που άφησε εξαιρετικές εντυπώσεις.
![bc-sax](http://loutrakiband.gr/wp-content/uploads/2020/04/bc-sax-150x150.jpeg 150w, //loutrakiband.gr/wp-content/uploads/2020/04/bc-sax-800x800.jpeg 800w, //loutrakiband.gr/wp-content/uploads/2020/04/bc-sax-300x300.jpeg 300w)
![bc-3](http://loutrakiband.gr/wp-content/uploads/2020/04/bc-3-300x300.jpg 300w, //loutrakiband.gr/wp-content/uploads/2020/04/bc-3-1024x1024.jpg 1024w, //loutrakiband.gr/wp-content/uploads/2020/04/bc-3-150x150.jpg 150w, //loutrakiband.gr/wp-content/uploads/2020/04/bc-3-768x768.jpg 768w, //loutrakiband.gr/wp-content/uploads/2020/04/bc-3-1536x1536.jpg 1536w, //loutrakiband.gr/wp-content/uploads/2020/04/bc-3-800x800.jpg 800w, //loutrakiband.gr/wp-content/uploads/2020/04/bc-3-300x300.jpg 300w, //loutrakiband.gr/wp-content/uploads/2020/04/bc-3.jpg 1600w)